Ohlednutí za 6. ročníkem

10.06.2016 14:04

První červnové sobotní dopoledne se na vidimské louce sešlo kolem stovky velkých i malých závodníků. Jen pro srovnání - loni jich bylo 31.

Letošní závod výstřelem ze startovní pistole v 11,15 oficiálně zahájila paní Šmatová, ředitelka Tesco Mělník. A na trať vyběhla pestrobarevná směsice odhodlaných závodníků a závodnic.

Počasí nám po většinu dne přálo. Sluníčko svítilo, ale nepálilo, ideální počasí pro aktivně-sportovní den v přírodě. V závěru akce se hustě rozpršelo a lilo přes hodinu za doprovodu hromobití. Atmosféru akce to nepokazilo, byť pár zablácených postaviček se dobrodilo do cíle veselou říčkou, která dříve bývala cestou...;-)

 

Trasa závodu vede „cestou necestou“ kokořínskou krajinou, která má své kouzlo. Závodníci míjejí pískovcové skály i borovicové lesíky, třešňové aleje i svěží obilí na zvlněných políčkách. Občas se stihnou pokochat výhledy na reliéf Řípu a sopečné kopečky Českého středohoří.

 

Ačkoli trať byla místy mokrá, bahnito-písečná a všichni museli dávat bacha a pár sportovců se na trati zdrželo, všichni nakonec zdárně dorazili do cíle, bez zranění či nepříjemných pádů.

Skřítek Kokorejs držel neochvějně nad celou akcí ochranitelskou ruku.

 

Původní, čistě sportovní program, byl letos obohacen o pestrou nabídku Agentury Wenku – lanové stromohrátky, skákací boty, chůdy, masivní dřevěná stavebnice. Po dešti vyrazily děti na závod Kokořínek.

 

Za vydatného deště přišlo náramně vhod připravené zázemí – natěsnali jsme se pod přístřeší, kde se dalo. Dobře bylo v polní občerstvovně pod taktovkou Petry. Se svými pomocníky se za pultem jen otáčeli a přispěli k pohodě akce. K chuti přišla čerstvá mátová limonáda, pivo, čaj, káva a pestrá nabídka slaných i slaných domácích dobrot, včetně vynikajících bezpeckových melounů. Dobře bylo i v týpku. Tam se osušili a zahřáli prokřehlí závodníci. A kdo měl chuť, upekl si tu na ohni buřta. V koutku pro Cestou necestou mohli lidé nahlédnout do dílny Krizového centra pro rodinu, dozvědět se skrze příběhy dětí a jejich rodičů více o tom, s jakým trápením může tato organizace pomoci.

 

Velké díky všem, kdo jste letos svou účastí podpořili závod i Krizové centrum pro rodinu!

Velké díky všem kolegům pořadatelům a dalším dobrovolníkům, bez jejichž elánu, energie, nasazení a spolupráce, času i peněz by tato akce nebyla!

 

Doufáme, že za rok se na vidimské louce znovu všichni sejdeme a díky dobrému skutku pro sebe i pro druhé aktivně prožijeme dvojnásob vydařený den. Máme spoustu nápadů, jak ještě zlepšit průběh celého dne a dopřát Vám skvělý zážitek.

 

Káča Dunovská, Irí  Žaloudková  a  Honza Rechnovský

 

Zpět

Kontakt

Jan Rechnovský

777 039 893

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode